Екипът на предаването „На кафе“ запечата един от най-емоционалните моменти в живота на Любица, Алинда и Димитър | Фондация Българска Памет
img

Екипът на предаването „На кафе“ запечата един от най-емоционалните моменти в живота на Любица, Алинда и Димитър

Екипът на предаването „На кафе“ запечата един от най-емоционалните моменти в живота на Любица, Алинда и Димитър – българи от историческата албанска област Мала Преспа, които никога не бяха стъпвали в България 

 Причината да посетят за пръв път своята Прародина беше нуждата от спешно оперативно лечение и на тримата, установена от д-р Вангел Вангеловски по време на последните профилактични медицински прегледи в с. Пустец, Мала Преспа, които Фондация Българска Памет организира и финансира за трета поредна година в края на 2025.

 Именно д-р Вангеловски, който също е родом от този регион, се погрижи за лечението на Любица, Алинда и Димитър в Пловдив. Благодарим на него и на екипа му! 
Месец след лечението им животът им е напълно променен 

Операциите, престоят и транспортът на тримата българи от Мала Преспа бяха изцяло финансирани от д-р Милен Врабевски и Фондация Българска Памет.