Финалисти в конкурса на тема: „Изкуственият интелект: край или ново начало?“


Вижте кои са финалистите в конкурса за есе, мултимедийна презентация или видео клип на тема: „Изкуственият интелект: край или ново начало?“, класирани за участие в XXIII Есенен семинар на Фондация „Българска памет“ под наслов „Предприемачество и високи технологии“.

Събитието ще се проведе в рамките на проект „Силна национална идентичност – силна европейска идентичност“ в периода 29 октомври – 2 ноември, 2018 г. в хотел „Терма еко“, Кранево.

Участници от Република Албания

  1. Ангел Плоча – СОУ Пустец
  2. Анджела Коламовска- СОУ Пустец
  3. Антонийо Темелко- СОУ Пустец
  4. Васка Митре- СОУ Пустец
  5. Дарио Вангелофски – СОУ Пустец
  6. Емилия Митре – СОУ Пустец
  7. Йован Темелко- СОУ Пустец
  8. Йохан Карафили- СОУ Поградец
  9. Кирил Стоян- СОУ Пустец
  10. Мартин Стоян – СОУ Пустец
  11. Милена Митре- СОУ Пустец
  12. Милка Митре- СОУ Пустец
  13. Неда Пандофски- Неделно училище “Св. Св. Кирил и Методий“гр. Билища
  14. Панди Гиоли – СОУ Пустец
  15. Синди Николофска- Неделно училище “Св. Св. Кирил и Методий“гр. Билища
  16. Сотир Темелко- СОУ Пустец
  17. Тодорка Трайче – СОУ Пустец
  18. Цветан Вангелофски – СОУ Пустец

 

Участници от Република България

  1. Айлин Каларева- 10 клас, СУ „ Св. Климент Охридски“, с. Слащен
  2. Али Кунгю- 9 клас, ПГ „ Никола Й. Вапцаров“, гр. Белица
  3. Андрей Парутев- 11 клас, СУ „ Димитър Благоев“, гр. Доспат
  4. Атидже Ходжа- СУ „ Св. св. Кирил и Методий“, гр. Белица
  5. Беркин Бейджет Адил – 12 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  6. Бурчин Бирол Назми – 12 клас, СУ „Й. Йовков“ гр. Тервел
  7. Валентина Займова- 10 клас, СУ „ Христо Смирненски“, с. Кочан
  8. Дейвид Аджемиев- 12 клас, СУ „ Христо Ботев“, с. Вълкосел
  9. Емине Дрангова- 9 клас, ПГ „ Никола Й. Вапцаров“, гр. Белица
  10. Емине Талипова- 9 клас, СУ „ Св. св. Кирил и Методий“, гр. Сърница
  11. Емине Хасан- 9 клас, СУ „ Св. св. Кирил и Методий“, гр. Белица
  12. Маринела Илиянова Костадинова – 12 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  13. Мария Балтаджиева- 12 клас, ПМГ „ Яне Сандански“, гр. Гоце Делчев
  14. Мериям Караилиева-СУ „ Йордан Йовков“, с. Рибново, 9 клас
  15. Нелина Николаева Илиева -12 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  16. Нергис Исмаил Шакир – 11 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  17. Николета Андреева Ненова – 12 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  18. Пламен Георгиев Костов – 12 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  19. Преслава Димитрова Георгиева – 11 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  20. Режеп Реджеп – 11 клас, ПГ „ Петко Р. Славейков“, гр. Якоруда
  21. Семра Айдън Рамис – 12 клас, СУ „Й. Йовков“, гр. Тервел
  22. Фейзе Кехаьова- 11 клас ,СУ „ Св. св. Кирил и Методий“, гр. Сърница
  23. Шахсие Ръджова- ПГ „ Петко Р. Славейков“, гр. Якоруда,
  24. Юлияна Милушева- 10 клас, СУ „ Димитър Благоев“, гр. Доспат
  25. Ясмина Шаранска- 11 клас, СУ „ Св. св. Кирил и Методий“, гр. Якоруда

 

Участници от Република Македония

  1. Сара Ристеска – 10 клас, СОУ “Орде Чопела”, гр. Прилеп
  2. Теона Томеска- 9 клас, ООУ “Кире Гаврилоски-Йане”, гр. Прилеп
  3. Християн Маркоски- 11 клас, СОУ “Орде Чопела”, гр. Прилеп
  4. Хари Димески-12 клас, СОУ “Орде Чопела”, гр. Прилеп
  5. Ивана Христовска-10 клас, СОУ “Таки Даскало”, гр. Битоля
  6. Ангела Митровска- 12 клас, СОУ “Йосип Броз Тито”, гр. Битоля
  7. Андреа Андреска- 10 клас, ОСМУ “Д-р Йован Калаузи”, гр. Битоля
  8. Ангела Петровска- 11 клас, СОУ “Йосип Броз Тито”, гр. Битоля
  9. Антина Проеска- 10 клас, ОСМУ “Д-р Йован Калаузи”, гр. Битоля
  10. Боян Наумовски- 10 клас, ОСМУ “Д-р Йован Калаузи”, гр. Битоля
  11. Мартина Козаревска- 12 клас, СОУ “Йосип Броз Тито”, гр. Битоля
  12. Моника Петреска- 10 клас, ОСМУ “Д-р Йован Калаузи”, гр. Битоля
  13. Давор Миновски- 9 клас, Частно училище САБА, гр. Битоля
  14. Велимир Талевски- 9 клас, СОУ “Никола Карев”, гр. Скопие
  15. Андрей Салтиров- 9 клас, СОУ “Никола Карев”, гр. Скопие
  16. Йованчо Бубакйовски- 12 клас, СОУ “Наум Наумовски-Борче”,гр. Крушево
  17. Кърсте Ташески- 12 клас, СОУ “Наум Наумовски-Борче”,гр. Крушево
  18. Гьорги Стояновски -12 клас, СОУ “Йосип Броз Тито”, гр. Битоля 

 

Участници от Република Сърбия

  1. Милан Димитров- 12 клас, Гимназия Босилеград, Република Сърбия
  2. Ненад Петров- 12 клас, Гимназия Босилеград, Република Сърбия
  3. Владан Новков-12 клас, Гимназия Босилеград, Република Сърбия
  4. Ана Георгиев- 12 клас, Гимназия Босилеград, Република Сърбия
  5. Настасия Стойчев, 12 клас, Гимназия Босилеград, Република Сърбия
  6. Йелена Петков – 10 клас, Гимназия Босилеград, Република Сърбия

 

Участници от Република Украйна

  1. София Бугор – Виноградовско СОУ, Тарутински р-н, 10 клас
  2. Артьом Кула – Виноградовско СОУ, Тарутински р-н, 9 клас
  3. Никита Коваржик – Евгеновско, СОУ, Тарутински р-н, 10 клас
  4. Мария Шошева – Евгеновско СОУ, Тарутински р-н, 11 клас
  5. Оксана Автутова – Петровско СОУ, Тарутински р-н, 11 клас
  6. Анна Язаджи – Петровско СОУ, Тарутински р-н, 11 клас
  7. Инна Радева – Българско неделно училище, Одеса, 11 клас
  8. Даниил Димчев – Българско неделно училище, Одеса, 11 клас
  9. Иван Вичев – Българско неделно училище, Одеса, 10 клас
  10. Наталия Петрова – Главанско СОУ Арцизки р-н, 11 клас
  11. Валерий Гуцан – Главанско СОУ Арцизки р-н, 11 клас
  12. Таисия Терпан – Деленско СОУ, Арцизки р-н, 10 клас
  13. Илия Сариев – Деленско СОУ, Арцизки р-н, 11 клас
  14. Дарина Русева – Болградска гимназия ”Г.С. Раковски”, 11 клас
  15. Вадим Мержев – Болградска гимназия ”Г.С. Раковски”, 11 клас
  16. Анастасия Чернева – Новотроянско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  17. Кристина Константинова – Новотроянско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  18. Анна Дудуш – Новотроянско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  19. Наталия Кривенко – Городненско СОУ, Болградски р-н, 10 клас
  20. Алина Оловацкая – Городненско СОУ, Болградски р-н, 9 клас
  21. Иван Греков – Городненско СОУ, Болградски р-н, 9 клас
  22. Николай Чанев – Криничненско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  23. Мария Добрева – Криничненско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  24. Дмитрий Влах – Кубейско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  25. Юлия Сакали – Кубейско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  26. Мария Мошул – Кубейско СОУ, Болградски р-н, 11 клас
  27. Анастасия Палжок – Кулевчанско СОУ, Саратски р-н, 10 клас
  28. Степан Самокиш – Кулевчанско СОУ, Саратски р-н, 10 клас
  29. Раиса Богданова – Зарянско СОУ, Саратски р-н, 11 клас
  30. Лилия Нейкова – Зарянско СОУ, Саратски р-н, 11 клас
  31. Елена Дущак – Радоловско СОУ, Приморски р-н, 11 клас
  32. Дарина Тараненко – Манойловско СОУ, Приморски р-н, 9 клас
  33. Анастасия Фуклева – Преславско СОУ, Приморски р-н, 11 клас
  34. Лидия Арабаджи – Преславско СОУ, Приморски р-н, 10 клас
  35. Елизавета Маркова – Преславско СОУ, Приморски р-н, 10 клас
  36. Ксения Пилаева – Преславско СОУ, Приморски р-н, 9 клас

 

Участници от Република Молдова  

  1. Анастасия Куртева – ТЛ „Валя Пержей“, 12 клас
  2. Дмитрий Стоев – ТЛ „Валя Пержей“, 12 клас
  3. Елена Тулуш – ТЛ „Иван Вазов”, гр. Тараклия, 12 клас
  4. Александра Карамалак – ТЛ „Иван Вазов”, гр. Тараклия, 12 клас
  5. Наталия Алаватская -ТЛ „Иван Вазов”, гр. Тараклия, 11 клас
  6. Мандажи Артемий- ТЛ „Иван Вазов”, гр. Тараклия, 10 клас
  7. Игор Кара – ТЛ „Иван Вазов”, гр. Тараклия, 10клас
  8. Марианна Христева – ТЛ Твърдица, 10 клас
  9. Мария Гуйгова – ТЛ „Св. П. Хилендарски”, с.Кортен, 9 клас
  10. Даниил Стоев – Гимназия „О.Панов“, 9 клас
  11. Александър Овчар – Гимназия Кайраклия, 9 клас
  12. Максим Греков – Гимназия Кайраклия, 9 клас
  13. Иван Барбов – Гимназия Твърдица, 9 клас
  14. Наталия Мутавчи – Гимназия гр. Тараклия, 9 клас
  15. Никита Прищепа – Гимназия с.Горна Албота, 9 клас
  16. Валерия Златова- гр. Комрат, ТЛ „Гайдаржи“, 12 клас
  17. Мария Патраман -гр. Комрат, ТЛ „Гайдаржи“, 11 клас
  18. Карина Чепразова- гр. Комрат, ТЛ „Гайдаржи“, 12 клас
  19. Ирина Думбраван- гр. Чадър-Лунга, ТЛ „Мошков“, 12 клас
  20. Степан Греков – гр.Кишинев,ТЛ „Васил Левски“, 12 клас
  21. Габриелла Журилкина- гр.Кишинев,ТЛ „Васил Левски“, 12 клас
  22. Валерия Истрати -с. Кирсово, гимназия „М.Танасогло“, 9 клас
  23. Амалия Арнаут- с. Кирсово,гимназия „М.Танасогло“, 9 клас
  24. София Михайлова- гр. Чадър-Лунга, ТЛ „Губогло“, 12 клас
  25. Анна Чих- гр. Чадър-Лунга, ТЛ „Губогло“, 12 клас
  26. Анна Сибова- с.Московей, гимназия „Короленко“, 9 клас
  27. Мария Арнаут- с.Кирсово,ТЛ „М.Тузлов“, 12 клас
  28. Иван Сиркели- с.Кирсово,ТЛ „М.Тузлов“, 11 клас
  29. Анна Коврикова- гр.Комрат ТЛ „ Третяков“, 10 клас
  30. Александр Челак– гр.Комрат ТЛ „Третяков“, 9 клас
  31. Едуард Герги- гр.Комрат ТЛ „Третяков“, 9 клас
  32. Анна Доброва- с.Паркани, училище „Атанас Стоев“, 11 клас
  33. Юнона Николаева- с.Паркани, училище „Атанас Стоев“, 11 клас
  34. Анастасия Манаф- с.Чобалакчия,ТЛ „Николай Михай“, 10 клас
  35. Яна Шишман- с.Чобалакчия,ТЛ „Николай Михай“, 10 клас
  36. Мария Карабаджак- с. Константиновка,Гимназия, 9 клас

  

Моля, потвърдете участие в срок до 19.10.2018г на ел. адрес: info@bgmf.eu

Read previous post:
Наближава XXIII Есенен семинар на Фонадация „Българска памет“

 🤖👾🛰️ Остават броени дни до XXIII Есенен семинар на Фонадация „Българска памет“ и д-р Milen Vrabevski! Tази година форумът ще бъде...

Close