Посещение в Европейския парламент по покана на българските евродепутати от групата на ЕНП


Списък на финалистите в конкурса за есе СТАРОБЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК – ЛАТИНСКИЯТ НА ИЗТОЧНА ЕВРОПА ( 1150 години от Великоморавската мисия на Светите братя Кирил и Методий),  включени в посетителските групи за български учници  и ученици с български произход от Украйна, Сърбия, Молдова и Македония по случай официалното тържество в Европейския парламент в Брюксел – BULGARIA: SANCTUARY OF THE WORD, в навечерието на  националния празник на България

Моля, класираните да потвърдят участието си на: zhivko.kosturov@bgmf.eu, за да получат подробна програма за посещението в Европейския парламент (27 – 28 фвруари / 2013) !

1.    Айсен Сапунджи – гр. Якоруда
2.    Александра Колева – Щип, Р. Македония
3.    Александра Стояновска – Битоля, Р. Македония
4.    Александър Василев – Битоля, Р. Македония
5.    Алексей Галюров –  Саратски р-н, Р. Украйна
6.    Али Фехби – гр. Сърница
7.    Анатолий Гайдар –  Болградски р-н, Р. Украйна
8.    Анна Семенова – Арцизки р-н, Р. Украйна
9.    Анифе Гуджова – гр. Белица
10.    Асме Мустафа – с. Слащен
11.    Ахмед Инус – с. Рибново
12.    Ахмед Мекльов – гр. Якоруда
13.    Берю Хаджиев – с. Вълкосел
14.    Божидар Иванов Божилов – гр.Тервел
15.    Вячеслав Острев – гр. Комрат, Р. Молдова
16.    Галина  Кискинева – гр. Хаджидимово
17.    Генадий Терзивец –  гр. Одеса, Р. Украйна
18.    Георги Гугалов – гр. Якоруда
19.    Грета Петрова Николова-гр.Тервел
20.    Григорий Гетман –  Болградски р-н, Р. Украйна
21.    Дария Бахчиванжи – с. Константиновка, Р. Молдова
22.    Джанет Рахимова Хасанова – с. Долно Дряново
23.    Дмитрий Петров – с. Валя – Пержей, Р. Молдова
24.    Димитър Игуменовски – Битоля, Р. Македония
25.    Елвина Радостинова Паржанова – гр. Доспат
26.    Елвира Далакова – гр. Доспат
27.    Елена Галюрова –  Саратски р-н, Р. Украйна
28.    Елена Дауд – с. Колибаровка, Р. Молдова
29.    Елена Йоргачева –  Тарутински р-н, Р. Украйна
30.    Ела Казаку – с. Московей, Р. Молдова
31.    Емилия Стояновска – Битоля, Р. Македония
32.    Естел Гърбева – с. Абланица
33.    Златин Стоянов Петков – гр. Тервел
34.    Ибрим Иброш – с. Брезница
35.    Ивайло Рашилов – гр. Доспат
36.    Иван Трайков – Босилеград, Р. Сърбия
37.    Ивана Апостоловска – гр. Битоля, Р. Македония
38.    Ивана Калинкова – гр. Гоце Делчев
39.    Инес Летиф – гр. Гоце Делчев
40.    Ирина Златовчена – гр. Комрат, Р. Молдова
41.    Йована Пейчов – Босилеград, Р. Сърбия
42.    Йордан Карапетров – гр. Гоце Делчев
43.    Кирил Янев – Битоля, Р. Македония
44.    Кристина Атов – Босилеград, Р. Сърбия
45.    Кристина Радилова – Кишинев, Р. Молдова
46.    Лилия Хорозова –  Болград, Р. Украйна
47.    Людмила Стоянова –  Саратски р-н, Р. Украйна
48.    Марина Доломанжи – с. Твърдица, Р. Молдова
49.    Марина Штирбулова –  Болградски р-н, Р. Украйна
50.    Мария Гайдарджи – гр. Тараклия, Р. Молдова
51.    Мария Маслинкова – гр.Чадър-Лунга, Р. Молдова
52.    Мартина Стояновска – гр. Битоля, Р. Макединия
53.    Метие Шабу – с. Брезница
54.    Милан Тренев – Щип, Р. Македония
55.    Настя Пшенита – гр.Чадър-Лунга, Р. Молдова
56.    Наталия Велинов – Босилеград, Р. Сърбия
57.    Наталия Тодорова – гр. Тараклия, Р. Молдова
58.    Небие Църенска – гр. Сърница
59.    Невсе Авдикова – с. Рибново
60.    Олга Дан – с. Кантемир, Р. Молдова
61.    Олга Златовчена – с. Кирсово, Р. Молдова
62.    Петър Костовски – Щип, Р. Македония
63.    Петя Стоева-гр.Доспат
64.    Радостина Захирова –с. Кочан
65.    Рената Поповска-гр. Битоля, Р. Македония
66.    Сибела Дренчева-с. Вълкосел
67.    Светлана Туригина – Тарутински р-н, Р. Украйна
68.    Теменуга Деянова Пенчева- гр.Тервел
69.    Ферад Барутев – с. Абланица
70.    Шукрие Боризанова – гр. Сърница
71.    Юлия Тимофеева – с. Паркани, Р. Молдова
72.    Юсеин Банкели – гр. Якоруда
73.    Яна Жерит –  Тарутински р-н, Р. Украйна

ДО КРАЯ НА ФЕВРУАРИ ПРЕДСТОИ ПУБЛИКУВАНЕ НА СПИСЪКА С УЧАСТНИЦИТЕ В ПРОЛЕТНИЯ СЕМИНАР НА ФОНДАЦИЯ БЪЛГАРСКА ПАМЕТ –ВАРНА 2013

Read previous post:
Откриване на Пролетен семинар на Фондация Българска Памет – ВАРНА 2012

Традиционния Пролетен семинар на Фондация Българска Памет се провежда от април 2008 година. Инициативата дава възможност на хиляди ученици от...

Close