Списък на финалистите в конкурса за есе “Кирилицата – азбука на разширението”


Списък на финалистите в конкурса за есе “Кирилицата – азбука на разширението”, включени в посетителската група в Европейския парламент по покана на българските евродепутати Мария Габриел, Ева Паунова, Емил Радев, Владимир Уручев, Андрей Новаков и д-р Андрей Ковачев

  1. Адиле Юсуф Шабу – 10 клас, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” с. Брезница
  2. Александар Янев – гр. Охрид, Република Македония
  3. Александр Шаргов – гр. Кишинев, Република Молдова
  4. Али Мехмед Мисанков – 11 клас, СОУ „Никола Вапцаров” гр. Белица
  5. Алина  Влаева – с. Заря, Саратски р-н, Одеска обл., Република Украйна
  6. Ана Варбан – с. Кирсово, Република Молдова
  7. Ангела Петрушеска – гр. Прилеп, Република Македония
  8. Андрей Ангеловски – гр. Битола,  Република Македония
  9. Андрей Лозановски – гр. Битола, Република Македония
  10. Анита  Венелинова Дойкова – 9 клас, СОУ „ Димитър Благоев” гр. Доспат
  11. Анна Шаркова – с. Евгеновка, Тарутински р-н, Одеска обл., Република Украйна
  12. Атидже Исмет Кестенджиева – 11 клас, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Сърница
  13. Благовестка Стойчева Кръстева – 11 клас, НПГ „ Димитър Талев” гр. Гоце Делчев
  14. Бобан Станкоски –  гр. Кичево, Република Македония
  15. Виктор Симоновски – гр. Охрид, Република Македония
  16. Виктория Димова – 11клас СОУ „Йордан Йовков’’ гр. Тервел
  17. Галина Петрова – 11 клас, СОУ „Йордан Йовков“ гр. Тервел
  18. Георги Чиканчи – с. Красное, Тарутински р-н, Одеска обл., Република Украйна
  19. Гергана Стоянова Лапчева – 10 клас, ПМГ „Яне Сандански” гр. Гоце Делчев
  20. Джемиле Али Байрактар – 11 клас, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” гр. Сърница
  21. Дмитрий Богдев – гр. Болград, Одеска обл., Република Украйна
  22. Драгана Стойнев – 11 клас, гимназия „Босилеград“, Република Сърбия
  23. Драгана Христов – 11 клас, гимназия „Босилеград“, Република Сърбия
  24. Едуард Манчев – с. Валя Пержей, Република Молдова
  25. Елена Курудимова –  гр. Чадър-Лунга, Република Молдова
  26. Ема Григоров – 9 клас, гимназия  „Босилеград“, Република Сърбия
  27. Емили Владова Терзиева – 11 клас,  ПГ „Васил Левски” гр. Доспат
  28. Емилия Каревска – гр. Битола,  Република Македония
  29. Еркан Давидов Гущеров – 10 клас, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” с. Сатовча
  30. Иван Узунов – с. Криничное, Болградски р-н, Одеска обл., Република Украйна
  31. Ивелина Събева Кутелова – 10 клас, ПМГ „Яне Сандански” гр. Гоце Делчев
  32. Ирина Николаева-  с. Паркани, Република Молдова
  33. Ирина Руйчева – гр. Тараклия, Република Молдова
  34. Ирина Станова – с. Паркани , Република Молдова
  35. Ирина Язаджи – с. Евгеновка, Тарутински р-н, Одеска обл., Република Украйна
  36. Катина  Иванова  Костова – 10 клас, Гимназия „Яне Сандански” гр. Сандански
  37. Ксения Иванова – с. Заря, Саратски р-н, Одеска обл., Република Украйна
  38. Къдрие Исмаил Авдик – 11 клас, СОУ „Йордан  Йовков” с. Рибново
  39. Марияна Китаноска – гр. Кичево,  Република Македония
  40. Милена Николоска – гр. Прилеп,  Република Македония
  41. Мустафа Муса Мизур – 11 клас, СОУ „Св.Св. Кирил и Методий” гр. Белица
  42. Нина Трайков – 11 клас,  гимназия „Босилеград“, Република Сърбия
  43. Олга Киосе – гр. Тараклия, Република Молдова
  44. Петар Зайковски – гр. Битола , Република Македония
  45. Радостина Николова – 9 клас, СОУ „Йордан Йовков“ гр. Тервел
  46. Росица Димитрова – 11 клас, СОУ „Йордан Йовков“ гр. Тервел
  47. Сара Костоска – гр. Прилеп, Република Македония
  48. Светлана Чепразова – с. Городнее, Болградски р-н, Одеска обл., Република Украйна
  49. Симoнa Дoйчинoскa –  гр. Кичевo, Република Македония
  50. Татьяна Иванова – с. Валя Пержей, Република Молдова
  51. Татяна Изотова – с. Калчево, Болградски р-н, Одеска обл, Република Украйна
  52. Татяна Милева – с. Бородино, Тарутински р-н, Одеска обл., Република Украйна
  53. Християн Веляновски – гр. Кичевo, Република Македония
  54. Юлия Топал – с. Кирсово, Република Молдова
  55. Юсуф Мустафа Саймин – 10 клас, СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Якоруда

 

Списък на финалистите в конкурса за есе “Кирилицата – азбука на разширението“, които ще вземат участие  в XVIти Пролетeн семинар на Фондация Българска Памет „Силна национална идентичност – силна европейска идентичност“. Семинарът ще се състои от 4 до 10 април 2015 г. в град Варна и град Велико Търново.

Списъкът с участниците от българските общности в Република Украйна ще бъде публикуван допълнително!

 

  1. Абибе Арнауд – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 10 клас, с. Сатовча
  2. Агафия Никифорцева – гр. Кишинев, Република Молдова
  3. Аделина Юлиянова Манова – СОУ „Св. Климент Охридски”, 10 клас, с. Слащен
  4. Адиле Юсуф Шабу – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 10 клас, с. Брезница
  5. Айлин Халилова Мусова – СОУ„ Христо Ботев”, 9 клас, с. Вълкосел
  6. Айсел Рамадан Кьорова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 9 клас, гр. Якоруда
  7. Айсел Салихова Дъвкова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 9 клас, гр. Сърница
  8. Айсел Феим Бим – ПМГ „Яне Сандански”, 10 клас, гр. Гоце Делчев
  9. Айше Акиова Кунгьова – Гимназия „Никола Вапцаров”, 9 клас, гр. Белица
  10. Александра Желязкова – гр. Кишинев, Република Молдова
  11. Андрияна Симеонов – Гимназия „Босилеград“, 12 клас, Република Сърбия
  12. Александър Христов – Гимназия „Босилеград“, 10 клас, Република Сърбия
  13. Али Мехмед Мисанков – Гимназия „Никола Вапцаров”, 9 клас, гр. Белица
  14. Алие Джурелов – СОУ „Димитър Благоев”, 10 клас, гр. Доспат
  15. Ана Варбан – с. Кирсово, Република Молдова
  16. Анастасия Тряковска – гр. Битоля, Република Македония
  17. Ангела Петрушенска – гр. Прилеп, Република Македония
  18. Андрей Ангеловски – гр. Битоля, Република Македония
  19. Андрей Тръпеновски – гр. Битоля, Република Македония
  20. Анита Венелинова Дойкова – СОУ „Димитър Благоев”, 9 клас, гр. Доспат
  21. Анифе Камберова – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  22. Анна Кара – гр. Твърдица, Република Молдова
  23. Антонина Красимирова Ваклинова – СОУ „Димитър Благоев”, 9 клас, гр. Доспат
  24. Атидже Исмет Кестенджиева – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Сърница
  25. Бобан Стояновски – гр. Кичево, Република Македония
  26. Борислав Росенов Красенов – СОУ „Димитър Благоев”, 9 клас, гр. Доспат
  27. Вайде Бикова – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  28. Вайде Ишанина – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Якоруда
  29. Валери Пламенов Иванов – СОУ „Йордан Йовков“, 12 клас, гр. Тервел
  30. Васил Мариянов Ангелов – СОУ „Йордан Йовков“, 12 клас, гр. Тервел
  31. Василена Банкова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Белица
  32. Венка Димитрова – Гимназия „Босилеград“, 11 клас, Република Сърбия
  33. Веселина Николаева Грънчарова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 9 клас, гр. Якоруда
  34. Виктория Карагьоз – гр. Тараклия, Република Молдова
  35. Виктория Тошкова Димова – СОУ „Йордан Йовков“, 11 клас, гр. Тервел
  36. Вилизар Михайлов Василев – СОУ „Йордан Йовков“, 12 клас, гр. Тервел
  37. Владица Динов – Гимназия „Босилеград“, 12 клас , Република Сърбия
  38. Галина Миленова Петрова – СОУ „Йордан Йовков“, 11 клас, гр. Тервел
  39. Гергана Стоянова Ляпчева – ПМГ „Яне Сандански”, 10 клас, гр. Гоце Делчев
  40. Грета Петрова Николова – СОУ „Йордан Йовков“, 12 клас, гр. Тервел
  41. Дамян Стойковски – гр. Битоля, Република Македония
  42. Дарко Кръстевски – гр. Битоля, Република Македония
  43. Дарья Панаитова – гр.Чадър-Лунга, Република Молдова
  44. Денис Ибраимов Пачаджиев – ПМГ „Яне Сандански”, 10 клас, гр. Гоце Делчев
  45. Денис Люкманов Топов – СОУ „ Христо Ботев”, 12 клас, с. Вълкосел
  46. Десислава Ситова – ПГ „Васил Левски”, 11 клас, гр. Доспат
  47. Дмитрий Кихоял – гр. Комрат, Република Молдова
  48. Доломанжи Георгий – гр. Твърдица, Република Молдова
  49. Драгана Раденков – Гимназия „Босилеград“, 11 клас, Република Сърбия
  50. Драгана Стойнев – Гимназия „Босилеград“, 11 клас, Република Сърбия
  51. Драгана Христов – Гимназия „Босилеград“, 11 клас, Република Сърбия
  52. Дунка Еланчева – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  53. Еджем Шефкетова Додумова – СОУ „Св. Климент Охридски”, 11 клас, с. Слащен
  54. Елена Заимова – гр. Твърдица, Република Молдова
  55. Елеонора Белевска – гр. Битоля, Република Македония
  56. Ели Димитрова Петрова – СОУ „Йордан Йовков“, 12 клас, гр.Тервел
  57. Ема Григоров – Гимназия „Босилеград“, 9 клас, Република Сърбия
  58. Емел Капънак – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 9 клас, с. Брезница
  59. Емел Шинде – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 9 клас, гр. Якоруда
  60. Емилия Каревска – гр. Битоля, Република Македония
  61. Емине Асанова Кълвичева – СОУ„ Христо Ботев”, 9 клас, с. Вълкосел
  62. Емине Мустафа Уцьова – СОУ „Васил Левски”, 9 клас, с. Аврамово
  63. Емине Хюсеин Юрук – Гимназия „Никола Вапцаров”, 9 клас, гр. Белица
  64. Енвер Атип – ПМГ “Яне Сандански”, 10 клас, гр. Гоце Делчев
  65. Еркан Давидов Гущеров – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 10 клас, с. Сатовча
  66. Живко Деянов Пенчев – СОУ „Йордан Йовков“, 10 клас, гр.Тервел
  67. Зоя Сергеева Джилджова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 10 клас, с. Сатовча
  68. Инна Бисерова Касабова – СОУ „Димитър Благоев”, 9 клас, гр. Доспат
  69. Йоана Боянова Чолтева – Земеделска Гимназия, гр. Сандански, 11 клас
  70. Йована Пейчов – Гимназия „Босилеград“, 11 клас, Република Сърбия
  71. Ирен Гърбева – СОУ „Св. Паисий Хилендарски”, 10 клас, с. Абланица
  72. Ирина Катранжи – с. Кирсово, Република Молдова
  73. Ирина Петровска – гр. Битоля, Република Македония
  74. Исмаил Джемалов Кунгьов – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас , гр. Якоруда
  75. Катерина Георгьоска – гр. Кичево, Република Македония
  76. Катина Костова – ПГ „ Яне Санданси”, 10 клас, гр. Сандански
  77. Кезим Несипов Медев – ПГ „Димитър Талев”, 12 клас , гр. Гоце Делчев
  78. Константин Кръстевски – гр. Битоля, Република Македония
  79. Кристина Карамалак – гр. Тараклия, Република Молдова
  80. Къдрие Исмаил Авдик – СОУ „Йордан Йовков”, 11 клас, с. Рибново
  81. Лина Недкова Хаджиева – СОУ „Св. Климент Охридски”, 9 клас, с. Слащен
  82. Людмила Сотировска – гр. Битоля, Република Македония
  83. Мария Веляновска – гр. Битоля, Република Македония
  84. Мария Никитова Узунова – СОУ „Христо Смирненски”, 11 клас, с. Кочан
  85. Мария Печакова – гр. Битоля, Република Македония
  86. Мария Трипуновска – гр. Кичево, Република Македония
  87. Мартин Лазаревски – гр. Битоля, Република Македония
  88. Мартин Стоянчов – Гимназия „Босилеград“, 12 клас, Република Сърбия
  89. Мартина Стояновска – гр. Битоля, Република Македония
  90. Мейче Халилова Бабучева – СОУ „Св. Паисий Хилендарски”, 9 клас, с. Абланица
  91. Мелда Адем Ибиш – СОУ „Св. Климент Охридски”, 9 клас, с. Слащен
  92. Милена Николовска – гр. Прилеп, Република Македония
  93. Милена Спириева – ПМГ „Яне Сандански”, 12 клас , гр. Гоце Делчев
  94. Младен Николаев Младенов – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Сърница
  95. Мустафа Муса Мизур – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Белица
  96. Надежда Некит – гр. Тараклия, Република Молдова
  97. Надя Валериева Данаилова – СОУ „Димитър Благоев”, 9 клас, гр. Доспат
  98. Найле Кескинева – СОУ „Христо Смирненски”, 11 клас, с. Кочан
  99. Нанси Артурова Узунова – СОУ„Св. Паисий Хилендарски”, 10 клас, с. Абланица
  100. Наталия Велинов – Гимназия „Босилеград“, 12 клас, Република Сърбия
  101. Наталия Тодеска – гр. Битоля, Република Македония
  102. Наташа Стоилкова- Гимназия „Босилеград“, 12 клас, Република Сърбия
  103. Незифе Емин Бозова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 9 клас, гр. Сърница
  104. Нелина Милдетова Шишкова – ПМГ „Яне Сандански”, 10 клас, гр. Гоце Делчев
  105. Неше Ферадова Имамова – СОУ „Св. Паисий Хилендарски”, 10 клас, с. Абланица
  106. Нина Живкова Жечкова – СОУ „Йордан Йовков“, 11 клас, гр.Тервел
  107. Нина Трайков – Гимназия „Босилеград“, 11 клас, Република Сърбия
  108. Петър Зайковски – гр. Битоля, Република Македония
  109. Пресила Деянова Няголова – СОУ „Йордан Йовков“, 9 клас, гр.Тервел
  110. Радостина Георгиева Николова – СОУ „Йордан Йовков“, 9 клас, гр.Тервел
  111. Рая Стефкава Вълчева – СОУ „Йордан Йовков“, 12 клас, гр.Тервел
  112. Росица Иванова Димитрова – СОУ „Йордан Йовков“, 11 клас, гр. Тервел
  113. Рукие Кунгьова – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  114. Савина Бойкова Кехайова – СОУ „Димитър Благоев”, 10 клас, гр. Доспат
  115. Сайде Хасанова Макьова – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Якоруда
  116. Саит Чау – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Сърница
  117. Сане Ахмед Косин – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 10 клас, с. Брезница
  118. Сара Каровска – гр. Битоля, Република Македония
  119. Сара Костоска – гр. Прилеп, Република Македония
  120. Сара Телевска – гр. Битоля, Република Македония
  121. Севила Субашиева – СОУ „Димитър Благоев”, 11 клас, гр. Доспат
  122. Сейди Салихов Джурелов – СОУ „Димитър Благоев”, 9 клас, гр. Доспат
  123. Симона Дойчиновска – гр. Кичево, Република Македония
  124. Симона Ризоска – гр. Битоля, Република Македония
  125. Симона Стояновска – гр. Битоля, Република Македония
  126. София Кунева – гр. Твърдица, Република Молдова
  127. Тайфе Салих Къшева – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Белица
  128. Татяна Шупак – гр. Твърдица, Република Молдова
  129. Татяна Желяпова – с. Вознесени, Леовски р-н, Република Молдова
  130. Татяна Семенюк – с. Валя Пержей, Република Молдова
  131. Тияна Апостолов – Гимназия „Босилеград“, 10 клас, Република Сърбия
  132. Фабиана Лъчезарова Реванска – Гимназия „Никола Вапцаров”, 10 клас, гр. Белица
  133. Фатиме Али Вейсал – Гимназия „Никола Вапцаров”, 9 клас, гр. Белица
  134. Фатиме Салихова Абди – „Св. св. Кирил и Методий”, 10 клас, гр. Якоруда
  135. Фатиме Халил Али – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  136. Фатме Салих Аликан – СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, 11 клас, гр. Сърница
  137. Фатме Табанли – ПМГ „Яне Сандански”, 11 клас, гр. Гоце Делчев
  138. Фатме Хюсеин Абди – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  139. Фикрие Менкова – СОУ „Йордан Йовков”, 11 клас, с. Рибново
  140. Филдез Табанли – ПМГ „Яне Сандански”, 9 клас, гр. Гоце Делчев
  141. Филдиза Сакалдаш – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  142. Хава Манзурска – ПГ „Петко Р. Славейков”, 10 клас, гр. Якоруда
  143. Хатидже Аки Марьок – СОУ „Васил Левски”, 9 клас, с. Пашови
  144. Християн Веляновски – гр. Кичево, Република Македония
  145. Чебан Надежда – гр. Тараклия, Република Молдова
  146. Юлия Барбарова – с. Кортен, Република Молдова
  147. Ясмин Сали Феим – СОУ „Йордан Йовков“, 9 клас, гр. Тервел

 

poster_ece_2015_EU

Списък на финалистите в конкурса за есе “Кирилицата – азбука на разширението”, включени в посетителската група в Европейския парламент по покана на българските евродепутати Мария Габриел, Ева Паунова, Емил Радев, Владимир Уручев, Андрей Новаков и д-р Андрей Ковачев по случай честването на Националния празник на България 3 март

  1. Александра Плахотнюк – гр. Комрат, Р. Молдова
  2. Анастасия Рябкова – гр. Кишинев, Р. Молдова
  3. Ангела Никодиновска – гр.Кочани, Р.Македония
  4. Адриан Пшеница – гр. Чадър Лунга, Р. Молдова
  5. Александра Мишкой – гр. Тараклия, Р. Молдова
  6. Ангела Стойковска – гр. Битоля, Р. Македония
  7. Валери Пламенов Иванов – СОУ „Йордан Йовков“ 12кл., гр. Тервел
  8. Васил Мариянов Ангелов – СОУ „Йордан Йовков“ 12кл., гр. Тервел
  9. Вероника Топалова – гр. Болград, Р. Украйна
  10. Венка Димитрова – Гимназия „Босилеград“, 12 кл., Р. Сърбия
  11. Владица Динов – Гимназия „Босилеград“, 12 кл., Р. Сърбия
  12. Дамян Стойковски – гр. Битоля, Р. Македония
  13. Дарина Кавлакова – СОУ „Димитър Благоев“ Доспат, 10 клас
  14. Дмитрий Греку – гр. Тараклия, Р. Молдова
  15. Денис Топов – СОУ „Христо Ботев”, с. Вълкосел, 12 кл.
  16. Драгана Раденков – Гимназия „Босилеград“ , 12 кл., Р. Сърбия
  17. Елена Катранджи – с. Кирсово, Р. Молдова
  18. Елизавета Юровская – гр. Тараклия, Р. Молдова
  19. Емел Юсуфова Чаушева – СОУ „Свети Климент Охридски” , с.Слащен, 10 кл.
  20. Емилия Стояновска – гр. Битоля, Р. Македония
  21. Елмира Кашчи – гр. Одеса, Р. Украйна
  22. Карина Чепразова – с. Городне, Болградски район, Р. Украйна
  23. Константин Кореновский – гр. Тараклия, Р. Молдова
  24. Константин Рунтов – гр. Тараклия, Р. Молдова
  25. Катерина Георгьоска – гр. Кичево, Р. Македония
  26. Кезим Несипов Медев – НПГ „Димитър Талев”, гр.Гоце Делчев, 12 кл.
  27. Къдрие Халилова Рашева – СОУ „СВ.св. Кирил и Методий”, гр. Сърница, 10 кл.
  28. Мария Веляновска – гр. Битоля, Р. Македония
  29. Мартин Лазаревски – гр. Битоля, Р. Македония
  30. Мария Печакова – гр. Битоля, Р. Македония
  31. Милена Валериева Спириева – ПМГ „Яне Сандански“, гр. Гоце Делчев, 12 кл.
  32. Мертин Стоянчов – Гимназия „Босилеград“, 12 кл., Р. Сърбия
  33. Михайло Плачков – с. Криничное , Болградски район, Р. Украйна
  34. Мартина Стояновска – гр. Битоля, Р. Македония
  35. Мария Комарова – с. Кулевча, Саратски район, Р. Украйна
  36. Мария Трипуновска – гр. Кичево, Р.Македония
  37. Нанси Артурова Узунова – СОУ „СВ. Паисий Хилендарски”, с. Абланица, 10 кл.
  38. Нина Жечкова – СОУ „Йордан Йовков” 11 кл., гр. Тервел
  39. Натали Тодеска – гр. Битоля, Р. Македония
  40. Олена Тропанец – с. Заря, Саратски район, Р. Украйна
  41. Олга Неделчева – с. Городне, Болградски район, Р. Украйна
  42. Олександра Карпук – гр. Болград, Р. Украйна
  43. Рая Стефкова Вълчева СОУ „Йордан Йовков“, 12 кл., гр. Тервел
  44. Рената Димовска – гр. Битоля, Р. Македония
  45. Решиде Милкова Дунгьова – СОУ „Никола Вапцаров”, гр. Белица, 10 кл
  46. Светлана Киса – с. Главан, Арцизки район, Р. Украйна
  47. Сара Каровска – гр. Битоля, Р. Македония
  48. Татяна Станова – с. Паркани, Р. Молдова
  49. Тайфе Салихова Къшева – СОУ „СВ.св. Кирил и Методий”, гр. Белица, 11 кл.
  50. Татяна Гачик – с. Задунаевка, Арцизки район, Р. Украйна
  51. Фикрие Менкова – СОУ „Йордан Йовков ”, с. Рибново, 11 кл.
  52. Хабибе Мехмед Сунай – ПГИ „Иван Илиев”, Благоевград, 11 кл.
  53. Цветелина Албенова Ушева – СОУ „Св.св. Кирил и Методий”, с. Сатовча, 12 кл.
  54. Юлия Карабаджак – с. Виноградовка, Тарутински район, Р. Украйна
  55. Юлия Киосе – гр. Тараклия, Р. Молдова

Фондация Българска Памет обявява конкурс за есе на тема: “Кирилицата – азбука на разширението”

Критерии за оценяване:
Авторски текст, изразен в есеистична форма
Оригинални идеи и изразни средства
Спазени срокове и изисквания
Спазени норми на българския правопис
Посочени три имена, клас, училище, населено място и телефон за обратна връзка
Oтличените в конкурса ще посетят Европейския парламент в Брюксел по покана на българските евродепутати от групата на ЕНП (ГЕРБ) – Мария Габриел, Ева Паунова, Андрей Ковачев, Владимир Уручев, Емил Радев и Андрей Новаков.
Краен срок за изпращане на творбите – 15 януари, 2015 г.
Моля, изпращайте текстовете си във формат MS Word на електронен адрес: myeurope@bgmf.eu

Read previous post:
Д-р Врабевски направи дарение за 30 деца с български произход от ОУ “Христо Ботев“ Цариброд

За поредна година Фондация Българска Памет организира дарителска инициатива за нашите млади сънародници от Западните покрайнини. С финансовата подкрепа на...

Close